Piotr Masłowski / Archiwum
Piotr Masłowski / Archiwum

 

A było tak, że Marcin Giba zgarnął tyle nagród fotograficznych, że trudno je wyliczyć. W konkury poszedł mu Sebastian Góra, który również otrzymał kilka nagród- w tym VIVA!PHOTO AWARDS 2019 w kategorii reportaż. Zrobimy teraz skok do sportu. Najpierw ten, który skacze. Rafał Szymura. Rybniczanin zadebiutował w reprezentacji Polski w siatkówce, a chyba nie ma ważniejszego w tym kraju sportu. W pierwszym meczu był najlepiej punktującym z Polaków.

 

Jak ktoś uważa, że ważniejszy jest żużel to przypominam, że rybniczanie wrócili do Ekstraligi. Kacper Woryna został czwartym zawodnikiem Europy. Młody narybek żużlowy, czyli Rybki wywalczyły drużynowe mistrzostwo Polski, Dawid Piestrzyński został mistrzem w kategorii indywidualnej, a Szymon Ludwiczak był tuż za podium. Nieźle szło piłkarkom, zaś Bartosz Slisz zadomowił się w reprezentacji młodzieżowej. W sportowej kategorii numerem jeden bez wątpienia był brązowy medal Julii Kowalczyk na mistrzostwach świata w judo. W tym roku odbędą się Igrzyska Olimpijskie! To oczywiście tylko wyjątek z sukcesów sportowych. Rolkarze, szpadziści, biegacze, baseballiści i wiele innych miało duże osiągnięcia. Wracam do kultury. Czas na muzykę. W Polityce Mirosław Pęczak zrobił podsumowanie rynku muzycznego 2019 roku. W kategorii polskich płyt na czele umieścił "Multitasking" i Kuba Więcek Trio. Kuba nagradzany jest w wielu branżowych podsumowaniach roku. Inną miarą niż uznanie krytyków jest popularność piosenki. Grubson stał się pierwszym polskim artystą hip-hopowym którego numer został odtworzony ponad 100 mln razy w serwisie YouTube. Chodzi oczywiście o "Na szczycie" Teraz niewiele brakuje do 106 mln - pomożecie? Dodam jeszcze, że urodzony w Rybniku profesor Piotr Paleczny otrzymał Order Wschodzącego Słońca, najwyższe odznaczenie Japonii.

 

A powoli kończąc chcę podkreślić, że Młodzi Panowie ciągle są młodzi. To więcej niż sukces, to cud! Zabrakło miejsca na sukcesy wyborcze i społeczne rybniczan. Dla mnie najważniejszym osiągnięciem było "tak" powiedziane przez Dorotę. Zresztą to ona namówiła mnie do tego, żebym wreszcie napisał coś pozytywnego. Zachęcam was do rozwijania listy ubiegłorocznych sukcesów. Warto pamiętać o tym co dobre!

 

Piotr Masłowski, zastępca prezydenta miasta Rybnika, felietonista Tygodnika Regionalnego Nowiny

 

7
Baner reklamowy

Komentarze

  • Marcin Kłus Drach 04 lutego 2020 11:04Dodałbym do tej listy jeszcze to, że rybnicki "Drach" wciąż jest obecny na deskach Teatru Śląskiego i to z całkiem dobrą frekwencją. Tak więc wieszczona przez niektórych radnych bawiących się w krytyków teatralnych klapa, nie stała się faktem.
  • Piotr M o Drachu 05 lutego 2020 11:08Bardzo fajny komentarz. co ciekawe Drach miał słabe recenzje krytyków. Kiedy je czytałem włos jeżył mi się tam, gdzie się jeszcze uchował. Te recenzje doskonale pokazywały jak świat zewnętrzny mało rozumie nas i nasze dzieje.
  • Rybka Smutnesy 05 lutego 2020 11:57Samo chwała w kacie stała i tyle w temacie a na urzędzie miasta brak sukcesów super sposób żeby przekazać taka wiadomość jak by co to lista jest otwarta powtarzam ze autorem .
  • winicjusz prośba 05 lutego 2020 12:09W nawiązaniu do wpisu Rybki chciałbym, żeby przedstawił pan tez sukcesy rybnickiego samorządu w 2019 roku. Lista byłaby krótka :-)
  • Rozsądny Erupcja ale głupoty 05 lutego 2020 12:37Szczerze: na sukcesy Grubsona, Giby czy Wiencka miasto Rybnik nie miało żadnego wpływu. Jeśli chodzi o sport to mamy tu takie kwiatki jak piłkarki, które muszą crowfundingiem łatać budżet, czy klub żużlowy którzy zdaniem miasta jest zarządzany tak źle, że zarabia na swojej działalności pieniądze. Skandal! Na dodatek co roku pieniędzy na sport jest za mało. Jaki więc był udział miasta w tych sukcesach? Moim zdaniem niewielki, a napewno zbyt mały żeby się tym chwalić panie Masłowski
  • wiki do poprzedników 06 lutego 2020 09:51Wydaje mi się że nie bardzo zrozumieliście tekst Masłowskiego. On jako mieszkaniec Rybnika ma prawo być dumny z osiągnięć innych rybniczan. Nie mam racji?
  • Piotr M. od autora 09 lutego 2020 19:12Nie wiem, gdzie co niektórzy komentujący doszukują się "samochlwalstwa". Ten tekst jest na inny temat. Mnie sukcesy innych członków mojej społeczności po prostu cieszą. Jak ktoś uważa, że to dziwne to zapewniam, że ja pozostanę takim dziwakiem. Rybnik, jako miasto w zeszłym roku był wielokrotnie nagradzany wielokrotnie za rożne aktywności, a w największym rankingu samorządów zajął drugie miejsce. Pierwszy raz w historii. To jednak byłby nudnawy felieton, a w pisaniu zależy mi na zainteresowaniu czytelnika.

Dodaj komentarz