post image

W tym konkursie realizacje oceniają zarówno jurorzy, jak i internauci. Dlatego warto zagłosować na żorską inwestycję, która wyróżnia się ciekawą bryłą i funkcjonalnością.

Plebiscyt Polska Architektura XXL ma na celu wyróżnienie najbardziej kreatywnych pracowni architektonicznych i najlepszych projektów ubiegłego roku zrealizowanych w Polsce. Wśród 26 nominowanych do nagrody znalazło się Centrum przesiadkowe w Żorach!

To nowa wizytówka miasta, która cieszy się coraz większym uznaniem w całym kraju – dopiero co otrzymało nagrodę specjalną za najlepszą inwestycję oświetleniową w Polsce i znów jest o niej głośno. Centrum przesiadkowe rywalizuje z najbardziej innowacyjnymi i funkcjonalnymi budynkami wzniesionymi w minionym roku.

Laureaci konkursu wybrani zostaną dwutorowo: będą wśród nich faworyci publiczności głosującej przez Internet oraz zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury, w skład którego wchodzą najwybitniejsze autorytety w dziedzinie architektury.

Żorskie Centrum Przesiadkowe potrzebuje głosów mieszkańców regionu. Można to zrobić, wchodząc na stronę sztuka-architektury.pl. Tam w dziale „najnowsze artykuły” znajduje się ramka do Polska Architektura 2019 – głosowanie, klikamy kategorię Publiczne, rozwija się lista nominowanych, z której wybieramy Centrum przesiadkowe w Żorach, Laboratorium Architektury i wybieramy Głosuj, zaznaczając przy tym Nie jestem robotem. Uwaga! Z jednego komputera można oddać jeden głos co 24 godziny. Miasto zachęca do głosowania na żorski obiekt, który ma dużą szansę na wygranie konkursu.

Projekt Centrum przesiadkowego w Żorach opracowała pracownia Laboratorium Architektury, za swój główny cel stawiając wykreowanie takiej bryły i przestrzeni, w której pasażer będzie się czuł dobrze i bezpiecznie. - Nowoczesna, dobrej jakości przestrzeń publiczna sprzyja występowaniu różnorakich zachowań i interakcji społecznych poza tymi podstawowymi, powierzchownymi – wynikających z funkcji obszaru - podkreślają architekci z Laboratorium Architektury.

Swoje dzieło potraktowali jako atrakcyjną i przyjazną przestrzeń publiczną – budynek jest jasny, przeszklony, wyposażony w niebanalne miejsca do oczekiwania na autobus.

Zagłosuj na Centrum przesiadkowe w Żorach!

LINK: sztuka-architektury.pl/

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.