post image

Pierwsza opowiada o porzuconej kobiecie, która spotyka w pociągu przystojnego mężczyznę i postanawia się "zrewanżować". Druga inspirowana jest historią Hiroo Onoda, japońskiego żołnierza z II wojny światowej, który nie mógł uwierzyć, że to koniec wojny.

- Od czasu Ewy Demarczyk nie ma takich wykonań, które by nawiązywały równorzędną walkę emocjonalną z treścią - mówił Jan Kondrak, juror OFPA.

Paulina nagrodę zadedykowała mężowi, który w sobotę, w dniu finału konkursu, świętował 27. urodziny. - Od kilku dni mam go przez cały czas obok siebie, więc nie mogłam mu kupić prezentu. Jedynie 27 puszek coca coli, którą uwielbia. Ale obiecuję, kochanie, że ci coś pięknego kupię, może jakiś efekt gitarowy - mówiła na gorąco laureatka festiwalu.

Przyznała, że długi czas chowała swoje teksty do szuflady. Po wielu latach zdecydowała się je śpiewać.

Paulina za pierwszą nagrodę zainkasowała 7 tys. zł. Otrzymała również zaproszenie do Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, a także nagrodę specjalną Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu w postaci sesji nagraniowej.

Drugą nagrodę (4500 zł) zdobył młody, niespełna 17-letni Bartłomiej Świtacz, uczeń Liceum im. Karola Miarki w Żorach, który pokazał się w ostatniej edycji Pojedynku na Słowa w Rybniku. Towarzyszący mu pianista Paweł Gwóźdź zgarnął nagrodę dla najlepszego akompaniatora (1000 zł).

Trzecią nagrodę (3500 zł) wyśpiewała Joanna Smajdor z Jastrzębia-Zdroju. Wyróżnienia (1000 zł) otrzymała Dorota Kuziela-Brudzińska.

Warto wspomnieć o dwóch uczestnikach konkursu krajowego. Piotr "Jaszczur" Śnieguła, jak zauważyli jurorzy, "dołożył" uczestnikom polskiego życia publicznego, śpiewając m.in. "Każdy z nas jest konstytucją baranie, prędzej czy później ktoś cię złamie". "Jaszczur" otrzymał nominację do Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.
Jakub Żemła z Czerwionki ożywił publiczność, wykonując prześmiewczy tekst o randce, koronkowej bieliźnie i kolacji w Mc Donald'sie.

Sobotni wieczór festiwalowy zwieńczył bardzo emocjonalny koncert Ani Wyszkoni z zespołem. Na widowni zasiedli rodzice pochodzącej z Tworkowa wokalistki.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.