post image
Łukasz Dwornik / Archiwum

 

Dalej jest jeszcze ciekawiej, bo świeżo zaciągnięta, nie przewidziana w początkowej umowie transza kredytu ma sfinansować kolejne inwestycje. Podobno jest ich jeszcze wiele do zrealizowania. Standardowo wymieniono rewitalizację zabytkowej kopalni "Ignacy" i szpitala "Juliusz".

 

Odnoszę wrażenie, że rewitalizacja wymienionych obiektów to nieskończony proces, nad którym świeci neon z napisem "dziura bez dna". Wypadałoby zapytać, czy to są nowe inwestycje? Bo mieszkańcy słyszą o "próbie" ich realizacji co najmniej od 2015r. Dobrze, że pojawiły się termomodernizacje budynków miejskich, bo inaczej wspomnianą wypowiedź traktować musiałbym na poziomie kompromitacji totalnej.

 

Przedstawione argumenty uzasadniające wnioskowanie o kolejny kredyt są słabe, a ich enigmatyczność stwarza sposobność do postawienia tezy, że Prezydent sobie nie radzi. Niczym pilot nowicjusz przeciągnął przepustnice, podkręcił plany budżetowe, nie zakończył inwestycji i stracił siłę nośną. Źle wycenił lub przeszarżował z inwestycjami.

 

Argumentacja Pani rzecznik wywołuje przekonanie, że zabrakło środków praktycznie na wszystko, ale jeśli tak jest istotnie, to wówczas powinniśmy nazywać ten kredyt po imieniu – chwilówka. Chyba, że są jeszcze inne powody, intuicja mi podpowiada, że nasza piękna, nowa droga Racibórz-Pszczyna może być o wiele droższa niż zakładano w urzędowych gabinetach. Obym się mylił.

 

Łukasz Dwornik, radny Prawa i Sprawiedliwości z Rybnika, felietonista Tygodnika Regionalnego Nowiny

 

Komentarze

  • 12345 bezradnyA tak konkretnie panie Dwornik co pana boli? Toż to pana ugrupowanie zadłuża Polskę do granic możliwości, ta pożyczka Rybnika przy tym co robią rządy Szydło i Morowieckiego to małe piwo
  • wsłuchuję się mocno Słabe to co pan tworzy panie radnytym bardziej, że pana partia bardzo zaszkodziła finansowo samorządom, a pana koledzy z partii nie zadbali aby państwo realizowało w Rybniku inwestycje np. II etap obwodnicy. Zna pan inne możliwości finansowania inwestycji niż kredyt? Jeśli tak, proszę się podzielić.

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.