Uczestnicy zajęć z ratownikami wodnymi / Katarzyna Barczyńska-Łukasik.
Uczestnicy zajęć z ratownikami wodnymi / Katarzyna Barczyńska-Łukasik.

Dla młodzieży z klas pożarniczej z ratownictwem wodnym i rehabilitacyjno – medycznej woda nie ma tajemnic. Program nauczania w obu oddziałach obejmuje bowiem zajęcia na basenie. Teraz będą one jeszcze atrakcyjniejsze. WOPR objął bowiem patronatem działające w ramach Zespołu Szkół nr 2 II Liceum Ogólnokształcące. Umowę o współpracy podpisała dyrektor „Korfantego” Ewa Mentel i prezes WOPR Jastrzębie-Zdrój Czesław Kondziołka.

- Klasa pożarnictwa z ratownictwem wodnym oraz rehabilitacyjno - medyczna zyskały w tym roku już drugi patronat. Najpierw współpracę ze szkołą podjął Jastrzębski Klub Wysokogórski, teraz - Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wzbogaciło to ofertę edukacyjna. Młodzież, pod okiem doświadczonych instruktorów, doskonali swoje umiejętności, wpłynie też na podniesienie atrakcyjności lekcji - mówi dyrektor Ewa Mentel.

Czesław Kądziołka podkreśla, że ratownictwo wodne może być przygodą na całe życie, a czasem i drogą zawodową. Zapewnia wszechstronny rozwój i sprawność na długie lata. Uczy odwagi, siły, podejmowania trudnych decyzji w obliczu żywiołu, którym jest woda. - Jako ratownik można sezonowo pracować w kraju lub za granicą, łącząc pracę z poznawaniem atrakcyjnych miejsc, czy to nad morzem czy jeziorami - podkreśla Czesław Kondziołka.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego brali już udział w pokazowych ćwiczeniach na basenie, z udziałem doświadczonych ratowników. Mogli przekonać się, jak wygląda profesjonalny trening.

- Jesteśmy uczniami klasy strażackiej i dla nas sprawność to bardzo ważna rzecz. Nie wiadomo jak potoczą się nasze losy w przyszłości. Możemy zostać strażakami, możemy po maturze pójść inną drogą. Warto jednak nauczyć się nowych umiejętności, jak ratownictwo wodne i to pod okiem najlepszych specjalistów - zaznacza jeden z uczniów. Młodzież przygotowuje się do kursu na ratownika wodnego.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz