post image

REGION. Do 31 marca Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyjmuje zgłoszenia do konkursu "Zielone czeki". To nagrody przyznawane corocznie z okazji Dnia Ziemi za działalność na rzecz ochrony środowiska. Przyznawane od ponad ćwierć wieku doczekały się sporych zmian organizacyjnych.
- Najważniejsze dotyczą regulaminu i uczestników konkursu, wprowadzamy nowe kategorie, mamy też zupełnie nowe logo konkursu – wyjaśnia Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW.

Tegoroczne nagrody za działalność na rzecz ochrony środowiska w województwie śląskim przyznawane są w pięciu kategoriach. W konkursie mogą wziąć udział już nie tylko osoby fizyczne, ale również gminy, jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwa oraz organizacje pozarządowe.

Nagrodami są "Zielone czeki" o wartości - w zależności od kategorii - od 10 do 25 tys. zł oraz statuetki i dyplomy honorowe. Laureatów poznamy, o ile nie przeszkodzi koronawirus, już 22 kwietnia na Gali "Zielonych czeków".

WFOŚiW przyznał je pierwszy raz w 1994 roku, a łączna wysokość nagród wyniosła ponad 2,5 mln zł! Wśród laureatów znajdują się pasjonaci ochrony środowiska - naukowcy, nauczyciele, dziennikarze, przedsiębiorcy. Szczegóły na www.wfosigw.katowice.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz