post image
Taki widok zastali policjanci, wezwani do wypadku na ulicy Raciborskiej w Gorzyczkach / Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H

W miniony weekend policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. W piątek na ulicy Piaskowej ujęli kierowcę forda. 68-latek miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu. Stracił już prawo jazdy.

- Tego samego dnia w Mszanie kierujący audi jadąc w kierunku Skrzyszowa, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w latarnię, a następnie w betonowy słup energetyczny. Auto dachowało. 47-latek "wydmuchał" prawie promil alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy – informuje nadkomisarz Marta Pydych, oficer prasowa wodzisławskiej komendy.

W sobotę około 17.50 mundurowi zostali wezwani na ulicę Raciborską w Gorzyczkach. Na miejscu ustalono, że kierujący renault jadąc zbyt szybko, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego przejechał przez chodnik i kontynuując jazdę po nierównym pasie zieleni, został wyrzucony w górę.

- Tył samochodu zawisł na ogrodzeniu posesji. Kierowca próbował zbiec z miejsca zdarzenia, lecz został przytrzymany przez świadków. 35-latka przebadano na zawartość alkoholu jeszcze przed zabraniem go do szpitala. W organizmie pirata drogowego było blisko 2,5 promila – podkreśla rzeczniczka.

W szpitalu pobrano mu także krew do badań. Okazało się także, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy, a ponadto posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Za złamanie sądowego zakazu grożą mu nawet 3 lata więzienia.

Galeria

Image alt

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.