post image
Festiwal Złota Lira / Archiwum


Tegoroczne Dni Rybnika nie odbędą się. Święto miasta odwołane zostało ze względu na epidemię koronawirusa.

Dni Rybnika tradycyjnie odbywają się około połowy czerwca, czyli wtedy, kiedy miasto czci swojego patrona – Świętego Antoniego (13.06). Kilkudniowe obchody upływają pod znakiem imprez kulturalno-rozrywkowych z udziałem wielotysięcznej publiczności.

– Z wielkim żalem odwołujemy kolejne po majówce miejskie wydarzenie. Niestety, sytuacja epidemiczna, z którą wszyscy się mierzymy, jest nadal trudna, a organizowanie imprez masowych niemożliwe. Tegoroczne Dni Rybnika, ze względu na trudną sytuację finansową samorządów, miały być organizowane w nieco skromniejszej formule niż zwykle, jednak z pewnością byłyby doskonałą okazją do integracji społeczności miejskiej. Niestety, koronawirus wymaga od nas rezygnacji z wielu aktywności, które były nam bliskie – także z organizacji święta miasta – tłumaczy prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

W planach był festiwal orkiestr dętych Złota Lira z udziałem Rafała Brzozowskiego, koncerty zespołu "Przygoda" wraz gośćmi zespołu z różnych kontynentów. Na zakończenie miała zostać zorganizowana strefa chill na kampusie z muzyką elektroniczną. Poza tym w centrum miały stanąć małe sceny, na których mieli prezentować się młodzi, debiutujący twórcy z Rybnika i regionu, była też koncepcja turnieju DJ-ów.

Komentarze

Dodaj Komentarz