Ptaki Dreptaki Kasi Piotrowskiej na koszulkach

„Są takie chwile, gdy masz wrażenie, że wszystko cię przerasta, wystarczy jednak coś, ktoś i wszystko znowu nabiera kolorów. Dziękuję firmie Allprint za dodanie barw do naszego szarego życia :) Kasia wygrała konkurs i... dzisiaj odebrałam dla niej koszulkę z nadrukiem jej PTAKA DREPTAKA. Dziękuję w imieniu Kasi za lajki” - kilka tygodni temu mama Kasi, pani Ela, dzieliła się radością swoją i córki na Facebooku.

Ale na jednej koszulce się nie skończyło, bo Kasia ma całe mnóstwo Ptaków Dreptaków. Teraz więc każdy może mieć ekstra koszulkę z unikatową grafiką.

Kasia porusza się na wózku, ale chodzą ptaki, które maluje. - Kiedy zauważyłam, że jej ptaki nie mają skrzydeł, zaproponowałam: Kasiu, może je dorysujemy. Córka odpowiedziała mi, że one nie muszą fruwać, one muszą chodzić. Pomyślałam, że Kasia tak bardzo chce, by jej ptaki chodziły, bo ona nie może chodzić... - mówi Elżbieta Piotrowska, mama Kasi.

Talent Kasi Piotrowskiej w ubiegłym roku zauważył Dom Kultury w Niedobczycach i przygotował wystawę rysunków jej ptaków. Pokazywane były pod wspólnym tytułem "Ptaki dreptaki".

Kasia przekazała swoje obrazki organizatorom zbiórek publicznych na rzecz Alisi i Filipka, chorych dzieci, które potrzebują wsparcia ludzi dobrych woli. Jak do tego doszło? - Kasia śledzi informacje o tym, co dzieje się w mieście. Gdy dowiedziała się o zbiórkach dla tych dzieci, natychmiast powiedziała: mamo, wpłać pieniądze. Odpowiedziałam, że teraz trochę trudno, ale na pewno coś wpłacimy. I wtedy Kasia zaproponowała: Mamo, sprzedaj moje ptaki – opowiadała w czasie wernisażu wystawy Elżbieta Piotrowska.

I tak niepełnosprawna Kasia pomogła potrzebującym dzieciom i sama uwierzyła w siebie. - Do tej pory patrzyłam na Kasię innymi oczami. Dziś widzę kobietę, która czuje swoją wartość, jest teraz bardzo ważna... - mówiła mama artystki.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz