post image
Laparoskop pozwala na szybkie wykrywanie zmian nowotworowych stercza, co umożliwia skuteczne leczenie / WSS nr 2 Jastrzębie-Zdrój

Zakup nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej reprezentowanej przez prezesa Artura Dyczko, która przekazała aż 450 000 zł.

- We współpracy z naszym szpitalem Fundacja realizuje bezpłatny program badań przesiewowych pod nazwą „Profilaktyka i wczesne wykrywanie raka prostaty dla Pracowników JSW SA”. Celem jest jak najszybsze wykrywanie zmian nowotworowych stercza oraz umożliwienie skutecznego leczenia, co dzięki nowemu sprzętowi będzie teraz mniej uciążliwe dla pacjenta – informuje Marcelina Kowalska, rzeczniczka szpitala.

Za pomocą nowej aparatury możliwe będzie przeprowadzanie pełnego spektrum operacji laparoskopowych m.in. prostatektomii radykalnej, która jest uznana przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia raka stercza. Dla pacjentów oznacza to mniej inwazyjne zabiegi, szybszą rekonwalescencję i wiele innych korzyści.

- Sama wieża laparoskopowa wyposażona jest w najnowocześniejsze narzędzia  takie jak wspomniana wcześniej kamera 3D z monitorem, laparoskopowe źródło światła ledowego, insuflator wysokoprzepływowy z systemem oddymiania i podgrzewania gazu, pompa ssąco płucząca oraz najnowsza diatermia firmy Erbe. Jak mówią sami lekarze - ten  laparoskop to taki mercedes wśród tego typu urządzeń – podkreśla rzeczniczka.

Po przecięciu "wstęgi" przez lekarza zarządzającego oddziałem Agatę Witosińską-Walicę wspieraną przez dyrektora Roberta Rychela, przyszedł czas na wstępne szkolenie. Pracownicy zapoznali się z laparoskopem dzięki specjalistom z firmy Storz i Erbe, którzy zaprezentowali możliwości urządzenia.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.