post image- Z racji posiadania szczególnego patronatu w osobie Jana Pawła II, na wiele miesięcy wcześniej planowaliśmy obchody przypadającej w tym roku setnej rocznicy urodzin naszego wielkiego rodaka. Koronawirus nie pokrzyżował jednak tych planów, a zmusił do zmiany sposobu świętowania, z którego nie zrezygnowano. Wirtualne świętowanie miało trzy wymiary - mówi Łukasz Widera, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 im. Jana Pawła II w Rybniku

Po pierwsze szerzenie wiedzy o patronie. Uczniowie wzięli udział w różnych aktywnościach on-line przygotowanych przez dyrektora i nauczycieli, które miały na celu poszerzenie wiedzy o Janie Pawle II. Troje uczniów reprezentowało szkołę w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II, na którym osiągnęli wielki sukces, zajmując trzecie miejsce.

Drugi wymiar - poczucie jedności i przynależności do wspólnoty szkolno-przedszkolnej – zrealizowane zostało na kilka sposobów: przygotowanie przez każdego ucznia i wychowanka zdjęcia z przesłaniem "Chcę być taki jak ON!", stworzenie ze zdjęć filmu i mozaiki opublikowanych na stronie www szkoły, wspólne nagranie hymnu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego on-line (grali i śpiewali utalentowani uczniowie zespołu wraz z dyrektorem). Nagranie hymnu jest częścią filmu powstałego ze zdjęć przesłanych przez uczniów: https://youtu.be/cn6oM7kZ0UM

Cała społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 mogła również wziąć udział w mszy św. sprawowanej w ich intencji transmitowanej na kanale youtube.

Wreszcie: uwrażliwianie na pomoc drugiemu człowiekowi. - Uruchomiliśmy zbiórkę na pomoc ludziom cierpiącym głód na świecie jako pomoc okazaną przez społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 im. Jana Pawła II w Rybniku z okazji świętowania 100. rocznicy urodzin Patrona. Pomocy można udzielić poprzez stronę - https://zrzutka.pl/z/zsp3. Dzięki wpłatom rodziców uczniów i sympatyków placówki oraz nauczycieli Zespołu udało się zgromadzić znaczną kwotę. Zbiórka jeszcze trwa - słyszymy w szkole.

Celem udziału w akcji było ukazanie Jana Pawła II jako wzorca osobowego i autorytetu dla dzieci i młodzieży, uczczenie 100. rocznicy jego urodzin oraz wyrażenie wdzięczności szkolno-przedszkolnej społeczności za życie patrona.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.