Fotowoltaika w Wodzisławskim Centrum Kultury

Wodzisławskie Centrum Kultury zawarło umowę na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej on-grid o mocy do 40 kilowatów. Na dwóch z trzech dachów budynku o łącznej powierzchni prawie tysiąca metrów kwadratowych zamontowanych zostanie 136 paneli. Powstaną dwie jednostki wytwarzania energii dzięki modułom fotowoltaicznym. Instalacja on-grid pozwoli na przekazanie nadwyżek wyprodukowanej energii do sieci energetycznej, by następnie odebrać je w znaczącej części podczas zwiększonego zapotrzebowania na pobór prądu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Wykonawcą robót jest firma Eltech Sp. z o.o. z Rudy Śląskiej, która zobowiązała się wykonać zadanie za kwotę 216 154 zł brutto do końca sierpnia.

To kolejna ważna inwestycja w środowisko. - Po ubiegłorocznej termomodernizacji części dachu wraz z dostosowaniem do montażu fotowoltaiki ruszają prace, dzięki którym skorzystamy z prądu w ramach odnawialnych źródeł energii – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Inwestycja w oczywisty sposób zmniejszy pobór energii elektrycznej wytworzonej i dostarczonej z sieci, a to obniży ilość substancji szkodliwych w powietrzu, pochodzących z procesów energetycznego spalania paliw.

Komentarze

Dodaj komentarz