post image
Strażacy ochotnicy na placu przed Muzeum Ognia / www.zory.pl


- Węże strażackie, radiotelefony, specjalistyczne ubrania, prądownice czy aparat powietrzny to tylko część nowego sprzętu, który już niedługo trafi do naszych jednostek OSP. To efekt dotacji w wysokości 47 668,50 zł z Funduszu Sprawiedliwości – podaje biuro promocji, kultury i sportu urzędu miasta. Łączna wartość projektu wyniesie 48 150 zł,wiec budżet Żor musiał dołożyć do zakupu tylko niespełna... 500 złotych.

Warto podkreślić, że z dofinansowania skorzystają strażacy ze wszystkich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej działających w Żorach. OSP Kleszczów dostanie dwa radiotelefony, prądownicę niskociśnieniową i węże strażackie. OSP Osiny otrzyma kompletne ubranie specjalistyczne oraz hełm i buty. Na wyposażeniu OSP Rogoźna znajdą się opryskiwacz plecakowy, prądownica uniwersalna, detektor wielogazowy i nowe węże.

Do OSP Rowień trafią zasysacz liniowy, kosz ssawny, specjalistyczne latarki, linki ratownicze, szelki asekuracyjne i pas strażacki. OSP Rój dzięki dofinansowaniu będzie mogła korzystać z nowego aparatu powietrznego z maską, parawanu wodoodpornego oraz hydronetki plecakowej. OSP Żory dostanie zestaw elektronarzędzi, detektor napięcia prądu przemiennego, osłony nóg do pracy z piłą łańcuchową, hełmy ochronne i cztery radiotelefony.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.