post image
W Jastrzębiu-Zdroju punkt będzie ulokowany na parkingu Hali Widowiskowo-Sportowej przy Alei Jana Pawła II 6 / Materiały prasowe

3 sierpnia eksperci z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach będą odpowiadać jastrzębianom na pytania i pomagać w wypełnianiu wniosków.

W Jastrzębiu-Zdroju punkt będzie ulokowany na parkingu Hali Widowiskowo-Sportowej przy Alei Jana Pawła II 6 i zostanie udostępniony dla zainteresowanych w godzinach 09:00 – 12:30.
 
- Spotkania na żywo z osobami, które doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych czy też pokażą, jak wypełnić wniosek w programie to kolejny krok w celu poprawy jakości powietrza nie tylko w wielkich aglomeracjach, ale również w małych miejscowościach – zaznaczył minister Michał Kurtyka.

Pierwszą gminą w województwie śląskim, gdzie dotarło Mobilne Biuro WFOŚiGW w Katowicach była Pszczyna. Do końca sierpnia eksperci chcą dojechać do jak największej liczby osób i pomóc im w wyplenianiu wniosków o dotacje na wymianę tzw. kopciuchów oraz termomodernizację domu.

- Dostajemy sygnały, że jest bardzo wiele osób, zainteresowanych wymianą starych kotłów i termomodernizacją swojego domu, które chętnie skorzystałyby z dofinansowania na ten cel, ale przyjazd do siedziby Funduszu w Katowicach lub naszych biur w Bielsku-Białej i Częstochowie to dla nich często zbyt duże obciążenie – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Mobilne Biura to inicjatywa Ministra Klimatu, Michała Kurtyki, którą realizują dwa Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - w Katowicach oraz Krakowie. Pilotażowy projekt potrwa do końca sierpnia. W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy mobilne biura będą odwiedzać śląskie i małopolskie gminy, tak by dotrzeć do jak największej liczby osób. Spotkania będą się odbywały z zachowaniem wszystkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, tak, by były bezpieczne dla mieszkańców.
 
Aby proces złożenia wniosku przechodził sprawnie, wymagane jest:
* Obecność (wszystkich ) współwłaścicieli nieruchomości objętej dofinansowaniem
* Obecność współmałżonka Wnioskodawcy
* Podanie numeru księgi wieczystej nieruchomości w formacie XX0X/00000000/0  (gdzie X to litera a 0 to cyfra)
* Przygotowanie numeru działki na którym znajduje się nieruchomość objęta dofinansowaniem
* Podanie dokumentów potwierdzające dochód uzyskane za rok 2019 r.
* Podanie numeru rachunku bankowego
* Znajomość powierzchni użytkowej budynku a także rok oddania budynku do użytkowania

Galeria

Image alt

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.