Wiadomości z Funduszu

WFOŚiGW w Katowicach i Opolu dofinansują loty patrolowo-gaśnicze na terenach leśnych województwa śląskiego. Kwota dotacji wyniesie ponad 350 tys. zł. Umowę w tej sprawie podpisali na lądowisku śmigłowcowym w Brynku Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach, i Józef Kubica, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. W uroczystości uczestniczył również minister środowiska Michał Woś.

 

Efektywni energetycznie

70 umów z WFOŚiGW w Katowicach na łączną kwotę dotacji ponad 169 mln zł. Tak kończy się czwarty konkurs projektów w Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, poddziałanie 1.7.1. Chodzi o wspieranie efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych w województwie śląskim. Po raz pierwszy mogły w tym konkursie wziąć udział nie tylko spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, ale także gminy województwa śląskiego.

- Ogłosiliśmy już piątą edycję konkursu. Zaplanowana pula środków to 50 mln zł, ale jeśli zainteresowanie będzie tak duże jak do tej pory, to nie wykluczamy podwyższenia tej puli – wyjaśnia Tomasz Bednarek.

Termin składania wniosków upływa 29 lipca o godz. 15.30. Rozstrzygnięcie zaplanowano na luty 2021 r.

 

Biura mobilne

Spotkania, prelekcje, odpowiedzi na pytania dotyczące termomodernizacji czy też wymiany tzw. kopciuchów, kompleksowa pomoc w wypełnianiu wniosków – to wszystko czeka mieszkańców Małopolski oraz Śląska. Ruszyły bowiem mobilne biura programu "Czyste Powietrze", które będą w trasie do końca sierpnia. Sprawdź, kiedy mobilne biuro dojedzie do Twojej gminy TUTAJ

 

Komentarze

Dodaj komentarz