post image

28 sierpnia w godzinach 15-17 mobilne biuro zaparkuje na parkingu obok urzędu gminy w Godowie. 2 września od godziny 9.30 do 12.30 będzie obsługiwało zainteresowane osoby na żorskim rynku. Tego samego dnia od 13.30 do 17 będzie stało na parkingu przy Urzędzie Gminy Świerklany (od strony ul. Kościuszki).

W Mobilnym Biurze eksperci z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach będą odpowiadali na pytania dotyczące termomodernizacji czy wymiany tzw. kopciuchów oraz co najważniejsze pomogą wypełnić wnioski o dotacje. - Spotkania na żywo z osobami, które doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też pokażą, jak wypełnić wniosek w programie, to kolejny krok w celu poprawy jakości powietrza nie tylko w wielkich aglomeracjach, ale również w małych miejscowościach – zaznaczył minister Michał Kurtyka.

Pierwszą gminą w województwie śląskim, gdzie dotarło Mobilne Biuro WFOŚiGW w Katowicach była Pszczyna. Do końca sierpnia, eksperci chcą dojechać do jak największej liczby osób i pomóc im w wyplenianiu wniosków o dotacje na wymianę tzw. kopciuchów oraz termomodernizację domu. W naszym mieście Mobilne Biuro pojawi się w środę, 2 września. Od godziny 9.30 do 12.30 będzie obsługiwało zainteresowane osoby na żorskim Rynku.

- Dostajemy sygnały, że jest bardzo wiele osób, zainteresowanych wymianą starych kotłów i termomodernizacją swojego domu, które chętnie skorzystałyby z dofinansowania na ten cel, ale przyjazd do siedziby Funduszu w Katowicach lub naszych biur w Bielsku-Białej i Częstochowie, to dla nich często zbyt duże obciążenie – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Mobilne Biura to inicjatywa Ministra Klimatu, Michała Kurtyki, którą realizują dwa Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - w Katowicach oraz Krakowie. Pilotażowy projekt potrwa do końca sierpnia. W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy Mobilne Biura miały dotrzeć do jak największej liczby osób. Spotkania odbywają się z zachowaniem wszystkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, tak, by były bezpieczne dla mieszkańców.

 

Komentarze

  • supermek2684 TAK HISTERIA ANTYSMOGOWA W RYBNIKU I INYCH 02 września 2020 17:25DLACZEGO W DZIELNICACH RYBNIKA MALE MIASTO MOBILNEGO BIURA DS KLIMATU NIE MA TO JEST GLUPOTA MINISTERSTWA TYLKO W OGOLNYCH PUNKTACH MIEJSCOWOSCI !!

Dodaj komentarz