Fundusz strażakom

Fundusz uruchomił nabór wniosków na dofinansowanie w ramach Programu "Przedsięwzięcia z zakresu ochrony powietrza wspierające działalność ochotniczych straży pożarnych, realizowanego przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej".

Można je składać do 30 października 2020 roku lub do wyczerpania środków. Łączna pula pieniędzy przeznaczonych na to zadanie wyniesie 3 mln zł, z czego 1 mln zł będzie przyznana w formie dotacji, a 2 mln zł jako pożyczki. Więcej informacji o naborze na www.bit.ly/2RL3M1x.

- Zdecydowaliśmy się także na dodatkową pulę środków, w wysokości 400 tys. zł, na wsparcie zakupów wyposażenia dla OSP – dodaje Tomasz Bednarek. W tym przypadku termin przyjmowania wniosków upływa również 30 października albo do wyczerpania pieniędzy. Szczegóły na: www.bit.ly/32P60DB

Na realizację programu tzw. małego strażaka WFOŚiGW w Katowicach wyda w tym roku łącznie blisko 3 mln zł. Pieniądze trafią do ponad 300 jednostek OSP w województwie śląskim. Na zakup sprzętu i samochodów dla OSP i PSP, śląski Fundusz wspólnie z NFOŚiGW przeznaczyły w sumie blisko 20 mln zł.

 

Baner reklamowy

Komentarze

Dodaj komentarz