Piotr Szereda
Piotr Szereda

Mamy 2020 rok człowiek urodzony w 1990 roku myśli, że jego dziadkowie nie mają pojęcia, jak ciężkie jest życie, choć ocaleli z różnych wojen i katastrof. Człowiek, który ma teraz 30 lat, myśli, że to koniec świata, gdy jego paczka z allegro idzie dłużej niż trzy dni lub gdy nie dostanie więcej niż 30 "lubię to" za publikowanie fotografii na Facebooku. W 2020 roku wielu ludzi żyje w komforcie, ma dostęp do różnych źródeł rozrywki w domu i często ma więcej, niż potrzebuje. Mimo to mają prąd, komórkę, komputer, samochód, pracę, jedzenie, ciepłą wodę i dach nad głową. Nic z tego nie istniało w przeszłości, mimo to dzisiaj narzekamy.

Dzisiaj mamy pandemię koronawirusa, na którą do tej pory zachorowało około 40 milionów ludzi, w tym ponad milion zmarło. Młodzi ludzie nie wierzą w noszenie maseczki, utrzymanie dystansu i odkażanie rąk, uważają to za przejaw ograniczenia swoich praw i swobody. Nie przyjmują prostej zasady, że lekarz wchodząc na salę operacyjną w maseczce nie chroni siebie, ale chroni pacjenta. 

Młody człowieku wyobraź sobie, że ludzkość przetrwała znacznie poważniejsze okoliczności. Nigdy nie straciła godności i radości życia. Przestań narzekać, lamentować. Może czas być mniej samolubnym i zacząć dbać o swoich dziadków, rodziców, ludzi schorowanych, aby ten czas pandemii oni też przeżyli.

 

Piotr Szereda, przewodniczący Rady Miasta Jastrzębia Zdroju

 

Komentarze

Dodaj komentarz