post image

Andrusiewicz zapewnił w środę na konferencji prasowej w Warszawie, że "logistyka działań" związanych z powoływaniem szpitali tymczasowych "została wypracowana". "Pierwsze decyzje podejmują zawsze wojewodowie, którzy swoje wskazania przekazują na poziom resortu zdrowia i KPRM" - powiedział. Odmówił jednak dziennikarzom komentarza dotyczącego doniesień medialnych o lokalizacjach kolejnych - po Stadionie Narodowym w Warszawie - szpitali tymczasowych.

Mówiąc o infolinii dla wolontariuszy, którzy zgłaszają się do pracy w szpitalach tymczasowych rzecznik MZ zapewnił, że jego resort chce, by nabór wolontariuszy był koordynowany przez wojewodów i ich sztaby, "ponieważ to tam zapadają wiążące decyzje dotyczące przekierowania personelu medycznego do szpitali tymczasowych i to sztaby mają bieżące informacje o jego brakach".

Wspomniał również o przekształcaniu sanatoriów w izolatoria dla chorych na COVID-19. "Powoli decyzje dotyczące przekształcania części sanatorów w izolatoria zapadają. Obecnie mamy ponad trzy tysiące miejsc w izolatoriach, które powoli się zapełniają. Tych miejsc będzie w najbliższym czasie około pięciu tysięcy" - powiedział Andrusiewicz. (PAP)

Komentarze

Dodaj komentarz