post image
Archiwum/Pobieranie próbek na obecność Covid

Od listopada kilku urzędników wodzisławskiego starostwa będzie pomagać sanepidowi - właśnie zawarto porozumienie w tej sprawie.

Starostwa postanowiło wydzielić do dyspozycji Sanepidu pracowników urzędu, którzy będą realizowali niektóre czynności stacji sanitarno-epidemiologicznej. Mowa m.in. o przeprowadzaniu telefonicznych wywiadów epidemiologicznych (ustalenie kontaktów osoby z pozytywnym wynikiem badania w kierunku wirusa SARS- CoV-2), wpisywaniu niezbędnych danych do formularzy i bazy danych EWP 3.0, a także informowaniu mieszkańców o obowiązku odbycia kwarantanny. Urzędnicy będą też odpowiadać na pytania mieszkańców kontaktującym się z sanepidem.

Czynności te pracownicy starostwa będą wykonywać w swoim miejscu pracy w urzędzie. Zanim to jednak nastąpi zostaną oni przeszkoleni przez Sanepid. Stacja będzie też udzielać im bieżącego instruktażu. Porozumienie o współpracy zawarto na trzy miesiące.

Z podobną inicjatywą powiat wyszedł również wiosną, lecz wówczas wodzisławski Sanepid nie otrzymał zgody swoich przełożonych na korzystanie ze wsparcia powiatu.
 

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.