post image
Andrzej Derwisz / Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku.

Dotacja w wysokości 50 tys. zł ma zostać przeznaczona na zakup specjalistycznego stołu do zabiegów kardiologicznych. Szacunkowy koszt takiego stołu to kwota ok. 100 tys. zł.

- 1 lipca zakończyliśmy realizację robót ogólnobudowlanych, instalacyjnych i wykończeniowych w pracowni do badań i zabiegów ablacji i krioablacji. W ramach projektu Ministerstwa Zdrowia dla przedmiotowej pracowni zakupiony został wysokiej klasy mobilny aparat RTG z ramieniem C do procedur wewnątrznaczyniowych. Obecnie do uruchomienia pracowni brakuje nam specjalistycznego wyposażenia, wśród którego jednym z najważniejszych elementów jest specjalistyczny stół zabiegowy - wskazuje dyrektor szpitala Bożena Mocha-Dziechciarz.

Decyzja o przyznaniu środków została podjęta przez radę miasta Czerwionka-Leszczyny, podczas piątkowej sesji. 

- Wszyscy mamy świadomość, że w czasie pandemii koronowirusa nie przestaliśmy chorować na inne schorzenia. Wspieramy zarówno szpital w Rybniku, jak i w Knurowie, odpowiadając przychylnie na prośby dyrekcji. Zależy nam, aby sprzęt, który służy także naszym mieszkańcom był nowoczesny i odpowiadający najwyższym normom. Dlatego i tym razem przychylnie odnieśliśmy się do prośby szpitala o przyznanie dotacji. Dziękuję także Radzie Miejskiej za pozytywną opinię w tej sprawie i przekazanie środków z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny - podkreślił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.