Robert Lewandowski / Galeria Wiślanka.
Robert Lewandowski / Galeria Wiślanka.

Pandemia koronawirusa dała się we znaki sporej grupie przedsiębiorców. Niewykluczone, że już niedługo zostaną ogłoszone kolejne decyzje dotyczące ograniczenia funkcjonowania kolejnych gałęzi gospodarki.

Rząd rozważa zamknięcie centrów i galerii handlowych. Decyzja może, ale nie musi, zapaść jutro lub pojutrze – ustalił money.pl w dwóch źródłach w rządzie.

 O możliwości ograniczenia handlu mówił wczoraj Jarosław Gowin. Nie potwierdził jednoznacznie, czy nowe obostrzenia rzeczywiście doprowadzą do zamknięcia centrów handlowych. 

Nie planujemy znaczących obostrzeń gospodarczych. Jeżeli pojawią się jakieś dodatkowe rozwiązania, to mogą one dotyczyć tylko handlu. Osobna sprawa to czy nie zbliża się pora, by ograniczyć pozazawodową aktywność Polaków - mówił wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii.

Przedsiębiorcy nie popierają tego pomysłu. Już teraz wielu z nich z trudem radzi sobie z istniejącymi ograniczeniami. Zamknięcie centrów handlowych może być kolejnym ciosem dla działalności gospodarczych. 

W najbliższych dniach możemy spodziewać się kolejnej konferencji Premiera Mateusza Morawieckiego, na której przedstawione zostaną nowe rozwiązania dotyczące walki z pandemią koronawirusa.

A co Wy sądzicie o możliwości zamknięcia centrów handlowych? 

Komentarze

Dodaj komentarz