Prosto z Funduszu

Jak pracują biura?

Punkt Czyste Powietrze Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, przyjmujący klientów w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyżanowicach w każdy piątek od godz. 12 do 18 został zawieszony do odwołania. Taką decyzję podjęto w związku z rekomendacjami służb sanitarnych w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne związane z rosnącą liczbą zachorowań na Covid-19

Wnioskodawcy i beneficjenci mogą korzystać z komunikacji elektronicznej, telefonicznej lub poczty tradycyjnej. Numery do pracowników: Maciej Szojda 783 781 787, Dawid Domaracki 882 944 494.

Z kolei w Mszanie skonsultujemy program i dowiemy się jak wypełnić wniosek telefonicznie. Złożyć go trzeba jednak fizycznie, udając się do punktu konsultacyjnego w urzędzie gminy. Przedtem należy umówić się na wizytę telefonicznie z urzędniczką. Więcej informacji na stronie internetowej www.czystepowietrzeslaskie.pl.

50 kW na start

Na konferencji Think Eco! Forum w Pszczynie, podczas Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, zarząd WFOŚiGW w Katowicach przedstawił założenia nowego Programu "50 kW na start". To pierwszy tego typu program WFOŚiGW w Katowicach skierowany bezpośrednio do sektora MŚP. Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa będą mogły otrzymać dofinansowanie na budowę mikroinstalacji fotowoltaicznej. Nabór wniosków w Programie  potrwa do końca roku, a na jego realizację Fundusz przeznaczył 10 mln zł. Dofinansowanie w formie dotacji i niskooprocentowanej pożyczki wyniesie do 100 proc. kosztów kwalifikowanych.

 

Komentarze

Dodaj komentarz