UM Jastrzębie Zdrój, Jarosław Piechaczek / OSP Jastrzębie Górne.
UM Jastrzębie Zdrój, Jarosław Piechaczek / OSP Jastrzębie Górne.

W 2007 roku wydano decyzję, poprzez którą jednostka OSP z Jastrzębia Górnego utraciła swoją dotychczasową siedzibę. Nikt by się nie spodziewał, że na nową strażacy będą musieli czekać aż 13 lat. 

Nadzieję na nową siedzibę OSP wzbudziła 3 lata temu decyzja prezydent Anny Hetman o kupnie obiektu handlowego, znajdującego się przy ul. Pszczyńskiej. Pod nadzorem Miejskiego Zarządu Nieruchomości zaadaptowano stary budynek GS-u oraz wybudowano dwustanowiskowy garaż dla wozów bojowych. 

Co ważne, budynek będzie służył nie tylko strażakom. Strażnica ma być centrum, z którego będą mogli korzystać okoliczni mieszkańcy, m.in. z koła gospodyń wiejskich i innych stowarzyszeń.

- 13 lat czekaliśmy na ten moment. I choć pandemia pokrzyżowała nam plany, bo mieliśmy tu być wszyscy: strażacy, działacze lokalni, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, radość jest wielka. Oczywiście marzyliśmy o wielkim otwarciu, by się wspólnie cieszyć, ale są rzeczy, na które nie mamy wpływu. Dziś najważniejsze, że mamy nowoczesną remizę i miejsce do spotkań dla mieszkańców – podkreślił Józef Płonka, prezes OSP Jastrzębie Górne.

Całość inwestycji wyniosła 3 mln 467 tysięcy zł.

Komentarze

  • Klaudia Super! 04 listopada 2020 23:53Przyglądałam się miesiącami jak remontują ten budynek! Nareszcie!

Dodaj komentarz