Zespół Carrantuohill
Zespół Carrantuohill

Jutro (wtorek 10 listopada) o godz. 13 narobimy trochę żużlowego hałasu na dziedzińcu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku - zapowiadają w PGG ROW Rybnik.

Będzie junior PGG ROW Rybnik Mateusz Tudzież z motocyklem żużlowym, będą też nasi rybniccy irlandczycy, czyli zespół Carrantuohill, który zagra koncert dla pacjentów leczących się w rybnickiej placówce, a także dla medyków którzy w bardzo trudnych warunkach walczą nie tylko z pandemią koronawirusa, ale także po prostu wykonują swe codzienne obowiązki. Zagrają na dziedzińcu szpitala, bo przecież przepisy covidowe uniemożliwiają organizację takich imprez z publicznością.

- Założenie jest proste – chcemy podziękować w ten sposób pracownikom służby zdrowia za ich zaangażowanie. To oni są na pierwszej linii frontu w walce z pandemią, zdajemy sobie sprawę jak trudna to praca. Są też pacjenci, którzy muszą zmierzyć się z samotnością, bo przecież obowiązuje zakaz odwiedzin. Chcemy wspólnie z chłopakami z Carrantouhillami dać im trochę radości – mówi Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik SA.

- Zagramy, być może w nieco okrojonym składzie, bo pandemia nas też nie oszczędza. Myślę, że w ten sposób uda nam się przełamać ten schemat kolejnego zwykłego dnia w szpitalu. Chcemy przekazać pacjentom i całemu personelowi medycznemu odrobinę normalności i światła w tych trudnych czasach – mówi Adam Drewniok, basista zespołu Carrantuohill.

Oczywiście w trakcie tego eventu zachowane zostaną wszelkie zasady dystansu społecznego. - Akcja jest wspaniała i już chciałam podziękować wszystkim, którzy się w nią zaangażowali – powiedziała nam Bożena Mocha – Dziechciarz, dyrektor rybnickiego szpitala.

Komentarze

Dodaj komentarz