Na zdjęciu Mateusz Bryk oraz Marek Hovorka / Dominik Gajda

Dzisiejszego popołudnia hokeiści JKH GKS Jastrzębie bez trudu poradzili sobie z zespołem z podhala.

W pierwszej tercji po bramce Kamila Wróbla zapewnili sobie prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu.

W drugiej tercji zespół z Jastrzębia pozwolił sobie na więcej. Po bramce z dystansu Jass'a JKH prowadziło już 2:0. Dalsze akcje przynosiły kolejne bramki, dlatego druga tercja zakończyła się wynikiem 6:0.

W 51. minucie meczu nastąpiło przebudzenie ze strony podhalańczyków. Adrian Gajor uderzył z nadgarstka tuż przy słupku bramki Marka i zapewnił dla swojej drużyny jedyną bramkę tego spotkania. W 56. minucie ostatnią bramkę w meczu dorzucił Wałęga, z łatwością pokonując Bizuba strzałem po lodzie.

JKH GKS Jastrzębie – Tauron KH Podhale Nowy Targ 7:1 (1:0, 5:0, 1:1)
6:1 – Adrian Gajor – Mateusz Bepierszcz, Michal Vachovec (50:51),
7:1 – Kamil Wałęga – Kamil Górny, Dominik Paś (55:45).

JKH GKS Jastrzębie: Nechvátal (od 40:01 Marek) – Bryk, Górny; Sawicki, Rác, Kasperlík – Klimíček, Kostek; Wróbel, Hovorka, Phillips – Jass, Horzelski; Paś, Wałęga, Urbanowicz – Michałowski, Gimiński; R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Tauron KH Podhale Nowy Targ: Odrobny (od 37:01 Bizub) – Birziņš, Chaloupka; B. Wsół, Vachovec, Bepierszcz – Tomasik, Mrugała; Pettersson, Neupauer, Łyszczarczyk – Gajor, Jaśkiewicz; Guzik, F. Kapica, Ankudinow – Kamieniecki, P. Wsół; Worwa, Słowakiewicz, Bochnak.