Dominik Gajda / GKS Jastrzębie.
Dominik Gajda / GKS Jastrzębie.

Już od początku spotkania można było zauważyć, że łodzianie nieprzypadkowo liderują w tabeli. Częściej utrzymywali się przy piłce i stwarzali zagrożenie pod bramką Pawełka.

Dobra dyspozycja ŁKS-u potwierdziła się w 19. minucie, po przepięknym golu Antonio Domingueza. Hiszpan przymierzył z dystansu w samo okienko, nie dając jastrzębskiemu golkiperowi żadnych szans.

W 30. minucie Pawełka próbował pokonać Pirulo, ale bramkarz na raty obronił jego uderzenie. W 41. minucie na strzał z własnej połowy zdecydował się Bielak, który zauważył wysuniętego Arndta, lecz piłka wylądowała na górnej siatce. W końcówce pierwszej połowy niecelnie na bramkę Pawełka uderzał jeszcze Dominguez.

Druga połowa to dalsza dominacja ŁKS-u. W 59. minucie przed szansą na zdobycie gola stanął Jadach, jednak uderzył w boczną siatkę. Siedem minut później doskonałą okazję do podwyższenia prowadzenia zmarnował Pirulo, który niepilnowany w polu karnym główkował nad poprzeczką, a chwilę później Pawełek wygrał pojedynek sam na sam z Nawotką. W 76. minucie Nawrotka wykorzystał złe wyjście z bramki Pawełka i posłał piłkę do pustej bramki. 

Od 86. minuty GKS Jastrzębie grał w dziesiątkę po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Szcześniaka. Na dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry, w polu karnym jastrzębian zawodnika gości sfaulował Skórecki i sędzia podyktował rzut karny, który pewnie na gola zamienił Sekulski.

 

14 listopada, Jastrzębie-Zdrój, godz. 12:30
GKS Jastrzębie - ŁKS Łódź 0:3 (0:1)
0:1 - Antonio Dominguez 19’
0:2 - Tomasz Nawotka 76’
0:3 - Łukasz Sekulski 88’ (rzut karny).

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek (k) - Mateusz Bondarenko, Lukas Bielak (56. Daniel Feruga), Kamil Jadach (74. Patryk Skórecki), Farid Ali, Kryspin Szcześniak, Dominik Kulawiak, Dawid Witkowski, Marek Mróz, Łukasz Zejdler, Daniel Rumin (74. Dominik Sokół).

ŁKS Łódź: Dawid Arndt - Jan Sobociński, Adrian Klimczak, Carlos Garcia, Kamil Dankowski, Samu Corral (76. Łukasz Sekulski), Antonio Dominguez (81. Dragoljub Srnić), Tomasz Nawotka (76. Przemysław Sajdak), Michał Trąbka, Pirulo (68. Maciej Wolski), Jakub Tosik (68. Maksymilian Rozwandowicz).

 

źródło: gksjastrzebie.com.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz