post image
Robert Lewandowski.

W raciborskim ogrodzie botanicznym pojawiło się około 2,5 tysiąca chryzantem. Arboretum Bramy Morawskiej zostało przyozdobione kwiatami, których nie udało się sprzedać kwiaciarzom podczas Wszystkich Świętych.

- W Arboretum pojawiło się około 2.5 tysiąca chryzantem. Będą cieszyć nasze oko do pierwszych przymrozków. Zapraszamy do odwiedzenia Arboretum i obejrzenia mini-zoo oraz Zaczarowanego Ogrodu w ukwieconej, jednorazowej i niepowtarzalnej odsłonie - informują przedstawiciele ogrodu.

Chryzantemy pojawiły się w Arboretum m.in. dzięki Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

- Dziękujemy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa za obdarowanie nas tysiącem pięknych chryzantem! Zaprszamy serdecznie na podziwianie kompozycji z platformy widokowej! A już jutro kolejna dostawa chryzantem, czekajcie na efekty naszej pracy - dodają.

Źródło: facebook.com/Arboretum-Bramy-Morawskiej-w-Raciborzu

Arboretum to specjalistyczny ogród botaniczny, w którym uprawiane są różne gatunki drzew i krzewów dla celów badawczo-naukowych, hodowlanych i edukacyjnych. Na turystów odwiedzających Arboretum czekają też inne atrakcje - kolekcje roślinne (w tym Zaczarowany Ogród), ścieżka zdrowia, Zielona Klasa - edukacyjny plac zabaw dla dzieci, miejsca biwakowe oraz mini-ZOO.

Ogród znajduje się we wschodniej części Raciborza, przy ul. Markowickiej 17.

Komentarze

Dodaj komentarz