Dominik Gajda.

Początek meczu w wykonaniu pomarańczowych był imponujący. Najpierw Jurij Gladyr popisał się efektownym blokiem, następnie sprytnie okiwał rywali Rafał Szymura, a chwilę potem Gladyr posłał na stronę przeciwników asa serwisowego. Na dystansie seta znowu błysnął Gladyr, który dwukrotnie z rzędu popisał się punktową zagrywką (15:8). Zmiennik Mohameda Al Hachdadiego wszedł zadaniowo w pole zagrywki przy stanie 20:14 i od razu „poczęstował” lubinian asem. Premierową odsłonę zakończył na korzyść jastrzębian Yacine Louati (25:17).

Drugiego seta jastrzębianie rozpoczęli równie imponująco. Dwa razy ze świetnej strony pokazał się Al Hachdadi, ale lubińska drużyna wyraźnie złapała wiatr w żagle. Kiedy atakujący Cuprum Adam Lorenc najpierw wykończył akcję blok-aut, a potem zaserwował asa, na tablicy pojawił się rezultat 10:6 dla gości. Drugiego seta jastrzębianie rozpoczęli równie imponująco. Dwa razy ze świetnej strony pokazał się Al Hachdadi, ale lubińska drużyna wyraźnie złapała wiatr w żagle. Kiedy atakujący Cuprum Adam Lorenc najpierw wykończył akcję blok-aut, a potem zaserwował asa, na tablicy pojawił się rezultat 10:6 dla gości. Jastrzębianie wyszli jednak z opresji. Dzięki dobrej pracy na siatce, szybko wyszli na prowadzenie. As serwisowy Al Hachdadiego zwiększył przewagę pomarańczowych do trzech „oczek”, a spryt i niesamowite umiejętności Szymury, dały czteropunktowy zapas. Ostatecznie jastrzębianie wygrali seta 25:15.

Trzecia partia w swojej początkowej fazie również miała wyrównany przebieg, do czego rękę przyłożył Miguel Tavares, który w tym momencie był dobrze dysponowany na zagrywce. Jednak od stanu 10:10 jastrzębianie odskoczyli rywalom. Przy stanie 19:19 doprowadzili do wyrównania. Z walki punkt za punkt przy stanie 23:22 na prowadzenie wyszli lubinianie, ale Al Hachdadi wyrównał stan partii po 23. Partia zakończyła się 28:26.

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:0 (25:17, 25:15, 28:26).

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Tervaportti, Gladyr, Szalacha, Louati, R. Szymura, Popiwczak (libero) oraz Bucki, Gierżot.

Cuprum Lubin: Lorenc, Tavares, Smoliński, Gunia, Penchev, Oliveira, Makoś (libero) oraz K. Szymura (libero) Maruszczyk, Jimenez, Jakubiszak.