post image
WCK Wodzisław Śląski.

Maja Czyż to wokalistka, która pierwsze muzyczne kroki stawiała już w dzieciństwie. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć i sukcesów w śpiewie solowym oraz z zespołem EDA, z którym brała udział w 11. edycji programu „Must Be The Music - Tylko Muzyka”. Oprócz zespołu i śpiewu solowego jest stałym członkiem orkiestr, big bandów oraz innych projektów muzycznych.

- Repertuar po jaki sięgamy to ogólnie rozumiana muzyka rozrywkowa i jazz. Chcemy pokazać ludziom, że „jazz da się lubić”. Inspirują nas przede wszystkim ludzie, którzy czują muzykę, potrafią przekazać emocje i tą muzyką żyją – mówi Maja Czyż.

Na scenie towarzyszyć jej będzie Paweł Gwóźdź. Ten młody pianista niedawno skończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Żorach. Z wykształcenia jest muzykiem klasycznym, ale fascynuje się jazzem. Już od dzieciństwa udziela się w różnych projektach muzycznych oraz występuje z wielkimi artystami. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć zarówno w dziedzinie muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej. 

Koncert Mai Czyż i Pawła Gwoździa,będzie można zobaczyć dzięki bezpłatnej transmisji na żywo, 5 grudnia o godzinie 18:00, na facebooku i kanale YouTube Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.