post image
Piotr Sobik / WCK.

Podróże mogą mieć różny zakres. Być pełne rozmachu, mierzyć tysiące kilometrów, jak i kończyć się tuż za rogiem. Jakiekolwiek by one nie były, jakkolwiek by długo nie trwały, zawsze niosą ze sobą istotną wartość – są wyjściem do drugiego człowieka. Piotr Sobik zmyślnie łączy swoje dwie pasje - sztukę fotografowania i zamiłowanie do bycia w drodze – próbując zrozumieć świat, chłonąc jego tętno, energię i emocje. Snuje opowieści o człowieku, konfrontując siebie z innymi.

Przyczynkiem do jego poznania stał się „Najważniejszy dzień w życiu”, długoterminowy projekt fotograficzny, w którym fotograf utrwala śluby odbywające się w odległych zakątkach ziemi, a przez ich pryzmat daje odbiorcy fascynujące, pełne kontrastów, szczere historie. Piotr Sobik wytrwale łączy fotografie z chęcią niesienia pomocy. I tu cel ma jasno sprecyzowany. Poprzez własną fundację „Belnashe” wspiera rehabilitację młodych osób chorujących na reumatyzm. Ten temat jest mu szczególnie bliski. 

Wspólnie ze „Stowarzyszeniem 3majmy się razem” zrealizował wyjątkowy projekt „Nie odwracaj się plecami od bólu”, którego bohaterami są osoby borykające się ze zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa. Tak powstała ujmująca, ważna dokumentalna wystawa. Co więcej, artysta jest ambasadorem kampanii „Reumatyzm ma młodą twarz”. Jest też wziętym fotografem mody i świetnym portrecistą. Współpracuje z artystami i muzykami, wykonując sesje dla magazynu Anyhwere.pl. Jak podkreśla, bierze życie jakim jest i stara się je przeżyć jak najpełniej. Czerpiąc z własnych doświadczeń, Piotr Sobik ma na pewno wiele do powiedzenia. I to nie tylko poprzez fotografie.

„COOLturalny gość WCK” z jego udziałem do zobaczenia online na facebooku i kanale YouTube Wodzisławskiego Centrum Kultury. Spotkanie wypełni wielowątkowa rozmowa, ale i niepowtarzalne kadry.

Galeria

Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.