fb.com / Łukasz Kohut.
fb.com / Łukasz Kohut.

Łukasz Kohut zwrócił się do Prezydenta Republiki Federalnej Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera, z prośbą o pomoc medyczną dla Polski, zaoferowaną przez Niemcy w walce z koronawirusem. 

- Sytuacja w polskie służbie zdrowia jest krytyczna. Dobowe przyrosty zachorowań, aktualnie na poziomie ponad 20 tysięcy zakażeń, spowodowały w niektórych regionach całkowity paraliż służby zdrowia - wskazuje w piśmie europoseł.

Europarlamentarzysta skierował pismo do Prezydenta Niemiec, w związku z brakiem realnego zainteresowania zaoferowaną pomocą przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Poprosił więc o pomoc dla mieszkańców województwa śląskiego.

- Mając na uwadze życie mieszkanek i mieszkańców Śląska i całego województwa śląskiego [...], chcę prosić Pana o pomoc w zakresie dostawy specjalistycznego sprzętu medycznego i wsparcia personelu medycznego. O ile jest to możliwe, chciałbym również  prosić o możliwość transportu części pacjentów wymagających natychmiastowej opieki medycznej do ośrodków zlokalizowanych na terenie Niemiec - dodał w liście Łukasz Kohut.

Europoseł nie ma żadnych wątpliwości, że dodatkowa pomoc jest w tej chwili Polsce niezbędna.  

Komentarze

  • pikuś Europejczyk? 18 listopada 2020 14:36A co te gebelsy by tu miały robić? Takich jak sie roz zaprosi to potym ciyżko sie ich pozbyć.

Dodaj komentarz