post image
UM Wodzisław / Poprzez przebudowę ulic Leszka i Mieszka poprawi się infrastruktura drogowa.

Nawierzchnia wskazanych dróg jest mocno wyeksploatowana i zdeformowana. Jezdnia oraz chodniki mają liczne spękania. Planowany do rozpoczęcia w przyszłym roku remont ma objąć między innymi wymianę nawierzchni bitumicznej na jezdni, skrzyżowaniach i wybranych zjazdach
ulicznych. 

- Poprzez przebudowę ulic Leszka i Mieszka nastąpi poprawa infrastruktury drogowej, zwiększenie bezpieczeństwa, komfortu, wygody i sprawnej komunikacji użytkowników ruchu, poprawa estetyki i zagospodarowania terenu przy minimalnej ingerencji w środowisko naturalne, poprawa prędkości, płynności i sprawności ruchu. Modernizacja uatrakcyjni strefę inwestycyjną, łatwiejszy dojazd wesprze rozwój biznesu - Klaudia Bartkowiak z wydziału dialogu, promocji i kultury urzędu miasta. 

Fundusz Dróg Samorządowych to instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez samorządy. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.  O tym, że przebudowa i remont wodzisławskich ulic znalazły się na liście zadań rekomendowanych do dofinansowana ze środków FDS, poinformował Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Oceny wniosków o dofinansowanie, mając na celu między innymi poprawę jakości życia mieszkańców, dokonała komisja złożona z członków powołanych przez wojewodę. Środki z Funduszu, dzięki którym możliwa będzie inwestycja w Wodzisławiu, mogą zostać udzielone po zatwierdzeniu listy zadań premiera.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.