Adrian Karpeta.
Adrian Karpeta.

Radni klubu Prawo i Sprawiedliwość wystosowali pismo do Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery, w sprawie braku finansowania rybnickiego sportu w przyszłym roku.

- W imieniu radnych Klubu Prawo i Sprawiedliwość składam na Pana ręce prośbę kierowaną za naszym pośrednictwem, w sprawie niedorzecznej, żeby nie napisać absurdalnej propozycji związanej z brakiem finansowania rybnickiego sportu w 2021 r. - wskazuje w piśmie Przewodniczący Klubu Radnych PiS Łukasz Dwornik.

Przypomnijmy, w przyszłorocznym projekcie budżetu Rybnika nie znalazło się wsparcie dla sportu. Prezydent Kuczera wskazuje, że brakuje na to pieniędzy.

- Z punktu widzenia polityki grantowej, czyli specjalnych dotacji, nie przewidujemy takich środków. Chociaż nie wykluczam, że na etapie rozmów nad budżetem było teraz m.in. miesiąc na to, aby radni ocenili gdzie są możliwe przesunięcia. Ja to zakładam, ja to dopuszczam, taka jest logika prac na budżecie. Na etapie projektu nie przewidziałem takich środków z różnych powodów m.in. z powodu bardzo trudnej sytuacji - podkreślił w rozmowie z Radiem 90 prezydent Rybnika.

W piśmie, radni zarzucają Prezydentowi Rybnika zaklinanie rzeczywistości. Jak wskazują, to prezydent miasta jest jedyną osobą przygotowującą budżet i ponoszącą odpowiedzialność za projekt. 

- Nie mówi Pan prawdy cyt. dla Radia 90 "o wolnej ręce radnego", radny jedynie może zgłosić propozycje, ostatecznym i jedynym decydentem jest właśnie Pan. - podkreśla Łukasz Dwornik.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że także radni Koalicji Obywatelskiej są zgodni w tej sprawie z radnymi PiS. 

 

Komentarze

Dodaj komentarz