Um Jastrzębie-Zdrój.
Um Jastrzębie-Zdrój.

René Huemer jest fotografem z Wiednia, pasjonują go ludzie, muzyka i podróże. Jego portfolio wypełnione jest zdjęciami z koncertów na żywo i intymnymi portretami największych muzyków: The Rolling Stones, Metallica, Leonard Cohen, Skin, Lemmy i ZZ Top, aby wymienić tylko kilku.

W 2012 roku René został zaproszony przez zespół Dave Matthews Band jako fotograf podczas ich letniej trasy. Odtąd podróżuje z zespołem i dokumentuje takie historyczne występy, jak pierwszy w historii występ w Afryce Południowej i Meksyku oraz dalsze trasy po Stanach Zjednoczonych i Europie. Oprócz zespołu Dave Matthews René towarzyszy Phish jako oficjalny fotograf trasy koncertowej, a jego zdjęcia można znaleźć w wielu albumach koncertowych i gadżetach oferowanych przez każdy zespół.

Jego prace pojawiły się w publikacjach drukowanych i cyfrowych, takich jak Rolling Stone, Relix, Esquire, The Red Bulletin i Jazzed, a także były wystawiane w Los Angeles, Nowym Jorku, Filadelfii, Florencji, Lizbonie, Wiedniu czy Monachium.

Wystawa „Terrain” jest eksponowana równolegle z wystawą „Grafiki z placu”. Obydwie wystawy to fotografia otworkowa i są związane z Ogólnopolskim Festiwalem Fotografii Otworkowej - OFFO.

Ze względu na bezpieczeństwo Autorów i Gości, wystawa odbędzie się bez wernisażu i spotkania z Autorami. Ale mimo to zapraszamy do Galerii, a zwłaszcza na jej stronę, gdzie wystawa będzie pokazana online.

Wystawa trwa do 15 grudnia.

Komentarze

Dodaj komentarz