post image
facebook.com / Prezydent Rybnika wraz z radnymi zmieniają projekt budżetu na 2021 rok.

Prezydent Rybnika wraz z radnymi zmieniają budżet na 2021 rok i obiecują, że będą pieniądze na sport i na utrzymanie etatów pomocy przedszkolnej!


- W wyniku prac nad projektem budżetu Miasta Rybnika na 2021 rok, wraz z radnymi koalicji, którzy mnie wspierają, myślę tu o klubach Koalicji Obywatelskiej i Wspólnie dla Rybnika, zdecydowaliśmy o przesunięciach kwot w ramach tzw. wydatków bieżących.


Rozwiązania, będące efektem kilkudniowej, wewnętrznej dyskusji pozwolą na częściowe dofinansowanie kultury i sportu oraz utrzymanie stanowisk pomocy nauczyciela w przedszkolach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, które wybrzmiały w ostatnich dniach, poszliśmy drogą trudnych decyzji, ponieważ przesunięcia wymagają rezygnacji z innych zadań. Uznaliśmy jednak za najważniejszy głos mieszkańców - napisał dziś na Facebooku prezydent Rybnika.

Prezydent wspomniał także o trudnej sytuacji finansowej samorządów.


- Zaproponowane zmiany będą wprowadzane w trakcie prac komisji branżowych. Ostateczny kształt budżetu będzie znany po posiedzeniu Komisji Finansów Rady Miasta Rybnika, 4 grudnia. 
Jednocześnie nie zmieniamy zdania w sprawie finansów wspólnot lokalnych – polskie samorządy nigdy nie miały tak trudnej sytuacji finansowej! -
dodał prezydent Rybnika.

Komentarze

Dodaj komentarz