www.zory.pl Najnowsze autobusy bezpłatnej komunikacji miejskiej w Żorach produkcji tureckiej
www.zory.pl Najnowsze autobusy bezpłatnej komunikacji miejskiej w Żorach produkcji tureckiej

Umowę zawarto na podstawie rozstrzygniętego w tym roku przetargu. Choć w specyfikacji wymagano, by autobusy obsługujące linie BKM były wyprodukowane nie wcześniej niż w 2015 roku, to przewoźnik firma A21 Sp. z o.o. postawił na fabrycznie nowe pojazdy produkcji tureckiej firmy Güleryüz Ecoline. 

- Warto podkreślić, że autobusy tej firmy zostały wcześniej sprawdzone, ponieważ firma A21 przez ponad rok testowała jeden z pojazdów tej marki na różnych liniach MZK w Jastrzębiu-Zdroju. Efekty tych testów były bardzo zadowalające, dlatego też zdecydowano się na wykorzystanie w Żorach autobusów z Turcji – informuje biuro promocji, kultury i sportu urzędu miasta.

Obecnie liniami BKM jeździ już pięć fabrycznie nowych autobusów marki  Güleryüz. W najbliższych dniach wyjadą na trasy BKM kolejne dwa takie autobusy. W trzydrzwiowych, niskopodłogowych autobusach Güleryüz Ecoline jest aż 100 miejsc dla pasażerów (w tym 27  miejsc siedzących), w tym też miejsca dostosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami na wózkach.

Autobusy wyposażone są w silniki firmy Mercedes-Benz o najwyższym obecnie europejskim standardzie spalin Euro 6d. Posiadają automatyczne skrzynie biegów, zapewniające płynną jazdę. Wyposażone są też m.in. w system ogrzewania i klimatyzację, a ponadto w urządzenia GPS, umożliwiające zapis i kontrolę przebiegu jazdy autobusu na trasie oraz współpracę z tablicami informacyjnymi na trasie autobusu, a także system kamer z zapisem obrazu.

Komentarze

Dodaj komentarz