Na ulicy Korfantego w Radlinie poprawione zostanie bezpieczeństwo.
Na ulicy Korfantego w Radlinie poprawione zostanie bezpieczeństwo.

Wśród najważniejszych zmian wymieniana jest m.in. poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Korfantego-Orkana, znajdującym się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Obecnie większość pieszych wprost przechodzi przez jego środek. Dlatego planowane jest zwężenie wlotu z ul. Orkana do Korfantego i bezpieczniejsze poprowadzenie ruchu pieszego – głównie poprzez likwidację części chodnika na Korfantego i wyznaczenie bezpiecznego przejścia przez ul. Orkana.

Oprócz nowego przejścia przy ul. Orkana pojawią się także nowe pasy na wysokości marketu „Tesco”. Przy kopalni oraz sklepie „Lewiatan” przejścia dla pieszych zostaną przesunięte ku najbliżej położonych lamp. Przejście przy aptece i targowisku zostanie dodatkowo doposażone w instalację aktywnej sygnalizacji świetlnej. Pojawią się dodatkowe lampy, które zwrócą uwagę kierowców na pieszych.

Podobne rozwiązanie planowane jest na przejściu przy kawiarni „Górnicza Strzecha”. Warto dodać, że zgodnie z planami w tym miejscu pojawi się również dodatkowy przystanek autobusowy pomiędzy Marcelem a centrum Biertułów. Zmiany mają również zakończyć dzikie parkowanie przy Korfantego. Samochód będzie można zaparkować wyłącznie w wyznaczonych miejscach postojowych.

Ponadto w ramach porozumienia z powiatem wodzisławskim w najbliższym czasie zostanie wykonany nowy fragment nakładki bitumicznej na szerokości jednego pasa przy targowisku oraz na szerokości przejścia dla pieszych.

Komentarze

Dodaj komentarz