KPRM - Krystyna Maj / Mateusz Morawiecki.
KPRM - Krystyna Maj / Mateusz Morawiecki.

Dziś odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Podczas wystąpienia premier zachwalał działania rządu w kryzysie i zapowiedział wdrożenie tarczy 2.0

- Niski poziom bezrobocia, wysoki poziom aktywności ekonomicznej. Jest lepiej niż przed pandemią, liderzy innych państw nam zazdroszczą, wyprzedzamy Europę i jesteśmy jednym z najlepiej radzących sobie z kryzysem krajów na świecie - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego, Polska radzi sobie zdecydowanie lepiej niż inne kraje pogrążone w kryzysie spowodowanym koronawirusem. 

- Widzimy po skutkach pierwszej fali, jakie piętno pandemia odcisnęła na gospodarce. Nasze instrumenty walki z kryzysem przynoszą rezultaty. Polska idzie w dobrym kierunku - to przede wszystkim niski poziom bezrobocia i wysoki poziom aktywności ekonomicznej ludności. Tutaj nie tylko mamy jedne z najlepszych wyników w Europie, a nawet na świecie, ale w trzecim kwartale mamy do czynienia z przyrostem większym niż sprzed czasu epidemii - podkreślił premier.

Premier zapowiedział także wdrożenie tarczy antykryzysowej 2.0. Odpowiedzialność za nią weźmie "Skarb Państwa i państwo polskie". 

- Ta tarcza będzie kluczowa z punktu widzenia walki z drugą falą epidemii. To co najmniej 35 do 40 mld zł. Całe branże mogłyby być zmiecione z powierzchni, gdyby nie te rozwiązania, które proponujemy - zapewnił premier. 

Z Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0 mają skorzystać mikro, małe, średnie i duże firmy.  

Komentarze

Dodaj komentarz