UM Jastrzębie-Zdrój.
UM Jastrzębie-Zdrój.

Nie jest tajemnicą, że w rejonie wiaduktu na ulicy Pszczyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju, dochodzi do osiadania gruntu na dużą skalę. W ostatnich latach w wyniku eksploatacji górniczej, teren w tamtym rejonie obniżył się o około 10 metrów. Doprowadziło to do tego, że przejazd dla trakcji kolejowej z i do pobliskiej kopalni pod wiaduktem stał się niemal niemożliwy.

Przebudowa będzie polegała na podniesieniu dróg najazdowych, a dokładnie południowej jezdni wiaduktu, czyli tej która prowadzi od Jastrzębia w kierunku Pawłowic. Przy użyciu specjalnego hydraulicznego podnośnika droga zostanie podniesiona o 5 metrów, po czym dobudowane zostaną przyczółki, na których droga będzie osadzona.

Na czas przebudowy, na północnej część wiaduktu, składającej się z dwóch pasów ruchu, wprowadzony zostanie ruch dwustronny. Umożliwi to utrzymanie płynności przejazdu samochodów. 

Inwestycję realizować będzie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Banimex Sp. zo.o. Przebudowa wiaduktu będzie kosztowała prawie 26,4 mln zł. W całości zapłaci za to Jastrzębska Spółka Węglowa.

Komentarze

Dodaj komentarz