Dominik Gajda.

Spotkanie rozpoczęło się dla jastrzębian najlepiej jak mogło, bo już w 2. minucie po faulu na Szymonie Zalewskim rzut karny pewnie wykorzystał Daniel Rumin. W kolejnych minutach to bełchatowianie mieli przewagę, tworząc sobie kilka groźnych sytuacji w polu karnym jastrzębian.

W 28. minucie goście doprowadzili do remisu. Mariusza Pawełka strzałem z rzutu rożnego z ostrego kąta, zaskoczył Mariusz Magiera. W odpowiedzi z dystansu płasko uderzał Feruga, ale Lenarcik dobrze interweniował. Już chwilę później Błanik mógł podwyższyć prowadzenie bełchatowian, lecz jego uderzenie z powietrza obronił Pawełek. W 38. minucie mogło być 2:1, ale po dośrodkowaniu Jadacha i główce Ferugi kolejny raz z dobrej strony pokazał się Lenarcik. Goście po tej sytuacji wyszli z kontrą, wykorzystując zderzenie dwóch jastrzębskich graczy w środku pola i w sytuacji sam na sam z Pawełkiem znalazł się Gancarczyk, który minął golkipera i skierował piłkę do pustej bramki. W ostatniej minucie pierwszej połowy do remisu doprowadził Rumin, świetnie wykorzystując idealne dośrodkowanie Alego.

Początkowe minuty drugiej połowy były dość wyrównane, a na emocje musieliśmy czekać do ostatniej części spotkania. W 73. minucie Pawełek obronił uderzenie Makucha, a minutę później prowadzenie zespołowi z Jastrzębia dał Bondarenko, wykorzystując zgranie Bielaka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i pakując piłkę do bramki z najbliższej odległości. Goście próbowali odrabiać straty, ale jastrzębska defensywa spisywała się czujnie, nie dopuszczając rywali do stworzenia dogodnych sytuacji. Ostatecznie po emocjonującym spotkaniu GKS Jastrzębie odniosło trzecie zwycięstwo z rzędu.

5 grudnia, Jastrzębie-Zdrój, godz. 12:30
GKS Jastrzębie - GKS Bełchatów 3:2 (2:2)

1:0 - Daniel Rumin 2’ (rzut karny)
1:1 - Mariusz Magiera 28’
1:2 - Waldemar Gancarczyk 38’
2:2 - Daniel Rumin 45’
3:2 - Mateusz Bondarenko 74’

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Mateusz Bondarenko, Szymon Zalewski, Lukas Bielak, Kamil Jadach (61. Jakub Apolinarski), Farid Ali, Dominik Kulawiak, Daniel Feruga (61. Łukasz Zejdler), Marek Mróz, Michał Rutkowski, Daniel Rumin (84. Dominik Sokół).

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt