Dominik Gajda.
Dominik Gajda.

Niewiele zabrakło by także rybniczanki zdobyły medal, podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu. 

Jeszcze podczas fazy grupowej rybniczanki odniosły dwa zwycięstwa. Piłkarki pewnie pokonały AZS UMCS Lublin wynikiem 3:0 oraz Bielawianki Bielawa 4:1. Podczas fazy grupowej rybniczanki zmierzyły się także z Wierzbowianką Wierzbno, zaś spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Z uwagi na niższy bilans bramkowy rybniczanek, przypadła im rywalizacja w 1/4 finału z trudnym przeciwnikiem jakim był Rekord Bielsko-Biała. Mimo godnego przeciwnika, piłkarki TS ROW Rybnik objęły prowadzenie i umiejętnie utrzymały je do końca.

Z kolei piłkarki z Wodzisławia po porażce z późniejszym mistrzem UKS-em SMS-em Łódź, wygrały z FSA Kraków i Stomilankami Olsztyn, meldując się w ćwierćfinale.

W meczu, od którego zależał awans do finału, rybniczanki zmierzyły się z UKS-em SMS Łódź. Niestety zawodniczki z Łodzi były w tym starciu silniejsze i wygrały spotkanie 4:1. Dzięki temu awansowały do meczu o złoty medal. Rybniczankom pozostała walka o brąz.

W starciu o brązowy krążek, rybniczanki zmierzyły się z zawodniczkami Staszówki Jelna. Nie był to łatwy pojedynek dla piłkarek z Rybnika, które przegrało to spotkanie wynikiem 5:1. Nie brakowało jednak determinacji i walki do samego końca.

W finale mistrzostw wystąpiły piłkarki UKS SMS Łódź oraz zawodniczki SWD Wodzisław Śląski. W zaciętym meczu lepsze okazały się łodzianki. Tu spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w rzutach karnych, gdyż w regulaminowym czasie gry był remis 3:3.

 

Wyniki Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu.

1/4 finału

Rekord Bielsko-Biała – TS ROW Rybnik 0:1

Staszkówka Jelna – Wierzbowianka Wierzbno 5:3

SWD Wodzisław Śląski – Pogoń Tczew 4:0

1/2 finału

UKS SMS Łódź – TS ROW Rybnik 4:1

Staszkówka Jelna – SWD Wodzisław Śląski 0:3

 

Mecz o 3. miejsce

TS ROW Rybnik – Staszkówka Jelna 1:5

Finał

SWD Wodzisław Śląski – UKS SMS Łódź 3:3 (w karnych 6:7).

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz