KMP w Jastrzębiu Zdroju.
KMP w Jastrzębiu Zdroju.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj. Uczestnikami zdarzenia byli kierujący volkswagenem transporterem 60-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, jadący w kierunku ulicy Zdrojowej oraz 85-letni rowerzysta poruszający się drogą dla rowerów. Jak informuje policja z jastrzębskiej komendy, wstępną winę ponosi tu kierujący samochodem.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący VW nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście. 85-latka, mimo podjętej reanimacji, nie udało się uratować. Na miejscu przeprowadzono szczegółowe oględziny, zabezpieczono materiały dowodowe. Wszczęte w tej sprawie śledztwo wyjaśni przyczyny i dokładne okoliczności drogowej tragedii - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

W wyniku poniesionych obrażeń, rowerzysta zmarł w szpitalu.

Policja apeluje, by w szczególności w okresie jesienno-zimowym uważać na drogach. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie szczególnego skupienia na drodze to najczęstsze przyczyny wypadków. Szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego są piesi i kierujący jednośladami. 

Komentarze

Dodaj komentarz