Dominik Gajda.

Od początku pierwszego seta, to jastrzębianie nadawali tempo gry. Dość szybko wypracowali pokaźną przewagę punktową, które nie oddali do końca partii. W szczególności to dzięki Jakubowi Buckiemu, który poprowadził drużynę do wygrania pierwszego seta wynikiem 25:17.

Początek drugiej partii był już jednak bardziej wyrównany. Niemal do końca walka toczyła się na styku, zaś żadna z drużyn nie potrafiła wypracować większej przewagi. Set zakończył się szczęśliwie dla gości, którzy wygrali drugą partię 25:23. Na tablicy wyników 1:1 w meczu.

Pierwsza część trzeciego seta to ponowne prowadzenie gry przez jastrzębian. Jednak w drugiej części, MKS umiejętnie bronił piłki setowe. Ostatecznie partię wygrali jednak jastrzębianie, wynikiem 25:23.

Czwarty set to zdecydowane prowadzenie Jastrzębskiego Węgla. Z każdą kolejną akcją, jastrzębianie nie dawali szans drużynie MKS-u, co ostatecznie doprowadziło do wygrania czwartej partii i całego spotkania wynikiem 3:1.

MVP: Jakub Bucki.

Jastrzębski Węgiel – MKS Będzin 3:1 (25:17, 23:25, 25:23, 25:14)

Jastrzębski Węgiel: Bucki, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Louati, Szymura, Biniek (libero) oraz Szalacha, Popiwczak (libero), Gierżot.

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt