Facebook.com / Łukasz Kohut.
Facebook.com / Łukasz Kohut.

Przypomnijmy - w listopadzie europoseł z Rybnika Łukasz Kohut, złożył do Prokuratury Okręgowej w Krakowie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez kardynała Stanisława Dziwisza.

Zawiadomienie jest efektem emisji materiału śledczego "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”. Dokument ukazujący rzekome przypadki tuszowania pedofilii w Kościele Katolickim, został przedstawiony w programie "Czarno na białym" na antenie TVN 24. W materiale przedstawiono kilka przykładów tuszowania pedofilii w Kościele Katolickim, zarówno z Polski jak i zza granicy. 

Zdaniem Łukasza Kohuta, przedstawione w dokumencie okoliczności wskazują, że mimo podejrzenia popełniania przez księży przestępstw pedofilskich:

Stanisław Dziwisz nie podjął, żadnych kroków mających na celu doprowadzenie sprawców tych przestępstw do poniesienia odpowiedzialności karnej. Hierarcha nie podjął także stosownych działań mogących uchronić inne potencjalne ofiary przed przestępnymi dzianiami księży pedofilów - dodał europoseł.

Teraz europoseł stawi się w prokuraturze. 

- Dzieje się! Dostałem wezwanie, w charakterze osoby zawiadamiającej - świadka, w sprawie arcybiskupa Dziwisza. Presja ma sens! Już w najbliższy poniedziałek stawiam się w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie. Będę relacjonował - informuje na Facebooku, Łukasz Kohut.

Łukasz Kohut będzie musiał stawić się w krakowskiej prokuraturze 21 grudnia, o godzinie 12.00.  

Komentarze

Dodaj komentarz