Dominik Gajda / Archiwum.
Dominik Gajda / Archiwum.

Na dzisiejszej konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o nowych obostrzeniach, w związku z epidemią koronawirusa. Od 28 grudnia, do 17 stycznia obowiązywać będzie kwarantanna narodowa. 

Swoją opinię w tej sprawie wyraził ks. Wojciech Grzesiak, proboszcz Parafii Katolickiego Kościoła Narodowego pw. Michała Archanioła w Rybniku.

- Łączymy się z wszystkimi przedsiębiorcami, dla których ten czas jest czasem trudnym i wymagającym nieraz bardzo tragicznych decyzji. W pełni zrozumiała jest troska Rządu RP o skuteczną walke z koronawirusem i wprowadzanie tak drastycznych rygorów, podobnie jak w innych krajach Europy - wskazuje ks. Grzesiak.

Jednak ksiądz nie zgadza się z pozostawieniem otwartych kościołów.

- Jako medyk i jako Ksiądz - proboszcz parafii, nie znajduję zrozumienia dla decyzji Rządu RP pozostawienia otwartych kościołów, w świetle wprowadzenia NARODOWEJ KWARANTANNY. Sądzę, że rozsądek biskupów i duszpasterzy różnych wyznań i kościołów powinna isć w kierunku samodyscypliny i odpowiedzialności. Tym samym kościoły powinny zostać zamknięte. Transmisja wirusa nie rozróżnia miejsca rozprzestrzeniania się. Czy jest to hotel, stok, galeria czy niestety ale i KOŚCIÓŁ - dodaje ks. Grzesiak.

Proboszcz parafii podjął decyzję, że w czasie narodowej kwarantanny, jego parafia będzie zamknięta.

 -  Nasza Parafia św. Michała Archanioła Katolickiego Kościoła Narodowego w Rybniku, w duchu odpowiedzialności w czasie Narodowej Kwarantanny pozostaje ZAKMNIĘTA dla wiernych. Nabożeństwa do 17 stycznia będą odbywały sie online. Tym samym jednoczymy się z wszystkimi Przedsiębiorcami, którym Narodowa Kwarantanna łączy się nieraz z widmem bankructwa - podkreśla ks. Grzesiak.

Czy Waszym zdaniem wszystkie kościoły powinny zostać zamknięte? 

Komentarze

  • Misie Wagansowe Alabare 18 grudnia 2020 07:17Pozdrawiamy księdza i życzymy sakry z rąk samego prymasa nad prymasami

Dodaj komentarz