Pixabay.com
Pixabay.com

Początek spotkania był po stronie rybniczan, którzy wygrali pierwszą kwartę wynikiem 22:15. Do przerwy, koszykarze MMKS schodzili już z 2 punktami straty.

Trzecia kwarta zakończyła się jednak prowadzeniem rybniczan 44:43. Decydująca więc stała się końcówka spotkania.

Ostatnie 10 minut gry, to wyrównana walka kosz za kosz, obrona za obronę. Spore szanse na wygraną rybniczan były jeszcze na 6 minut i 30 sekund przed końcem meczu, gdy mieliśmy remis 62:62.

Kolejne minuty to zacięta walka o punkty, które trafiy głównie do Cracovii. Mecz zakończył się wynikiem 77:71.

W tabeli MKKS Rybnik z dorobkiem 12 punktów zajmuje 12 lokatę. W niedzielę rybniczanie zmierzą się z 9 drużyną w tabeli - GTK Sordrew Gliwice.