post image
Ireneusz Stajer Czek na 6 mln zł przekazał przewodniczącemu Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój Piotrowi Szeredzie Zbigniew Supernak, dyrektor biura posła Grzegorza Matusiaka

Poseł Grzegorz Matusiak miał dziś 18 grudnia rano, przed urzędem miasta, wręczyć przewodniczącemu rady miasta Piotrowi Szeredzie symboliczny czek na 6 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Niestety, nie mógł przybyć na miejsce z powodu osobistej tragedii - zmarła mu żona. W jego imieniu czek przekazał Zbigniew Supernak, dyrektor biura jastrzębskiego parlamentarzysty.  

- Rząd przeznaczył 12 mld złotych dla samorządów na żłobki, przedszkola oraz infrastrukturę. Poseł Grzegorz Matusiak jest największym orędownikiem i ambasadorem Jastrzębia-Zdroju. W tym roku to już kolejny czek, kolejna transza przeznaczona dla jastrzębskiego samorządu – mówił Supernak. 

Przypomniał, że miasto otrzymało niedawno ponad 12 milionów złotych na przebudowę wiaduktu drogowego, a wcześniej ponad 15 mln zł wsparcia na walkę z covidem. 

Następnie w imieniu Grzegorza Matusiaka przekazał na ręce Piotra Szeredy symboliczny czek w wysokości 6 mln złotych.

- Pieniądze te, dzięki staraniom naszego posła z Jastrzębia-Zdroju, będą spożytkowane w dzielnicy Moszczenica. Dokończony zostanie kolejny etap obwodnicy miasta. Potwierdzam, że poseł Matusiak bardzo pomaga Jastrzębiu, rozwiązuje nasze potrzeby bieżące. Zabiega i pozyskuje fundusze dla naszego miasta, możemy na niego zawsze liczyć – zaznaczył szef rajców.

Jak dodał, udało się ponadto pozyskać rządowe granty na drobniejsze inwestycje drogowe czy budowę sali koncertowej przy Szkole Muzycznej. 


- Ostatnio, w związku z pandemią pan poseł wsparł sanepid w Wodzisławiu Śląskim. Wraz z trójką pracowników swojego biura zajmował się uzupełnianiem danych statystycznych w stacji – przypomniał Szereda, który podziękował parlamentarzyście za pośrednictwem Supernaka.

Redakcja "Nowin" i portalu www.enowiny.pl, składa posłowi Grzegorzowi Matusiakowi najszczersze wyrazy współczucia z powodu śmierci żony.

 

Komentarze

Dodaj Komentarz