Dominik Gajda /Paulina Żabka z RMKS Rybnik w walce z Magdą Ratyna

106 zawodniczek z Polski i Czech wystartowało w turnieju szermierczym Rybnik Cup w trzech kategoriach wiekowych  od 6 do 14 lat. Turniej rozgrywany jest w boguszowickiej hali w dniach 19 i 20 grudnia i jest jubileuszową, 20 edycją. Normalnie odbywał się w kwietniu, jednak ze względu na pandemię został przeniesiony właśnie na grudzień.

Zawody odbywały się w reżimie sanitarnym i zgodnie z regulaminem opracowanym przez Polski Związek Szermierczy. - Staramy się, żeby hala sportowa była wolna od możliwości zarażenia się. Zachowujemy dystans, obowiązuje noszenie maseczek – mówi Krystian Fajkis, organizator turnieju.

W najmłodszej kategorii Zuchów wystartowało 13 zawodniczek. Wygrała Hanna Szczurkowska z Piasta Gliwice. Nasz region reprezentowały zawodniczki z klubów z Rybnika oraz Radlina. Najlepiej wypadła Kamila Dolecka  UKS Trójka Radlin (6 miejsce), Lena Nitner RMKS (8 miejsce), oraz Klaudia Dawidiuk UKS Rapier Rybnik (13 miejsce).

W kategorii dzieci wystartowały 43 zawodniczki. Pierwsze miejsce zajęła Maria Szczurowska z Piasta Gliwice. Z kolei Agata Hebdowska z UKS Trójka Radlin (6 miejsce), Zofia Gramcow RMKS Rybnik (10 miejsce), Nadia Rostkowska UKS Trójka Radlin (17 miejsce), Emilia Fajkis RMKS Rybnik (22 miejsce), Wiktoria Legierska Górnik Radlin (32 miejsce), Anna Grudziądz Górnik Radlin (34 miejsce), Martyna Szymiczek Górnik Radlin (42 miejsce).

W najstarszej kategorii młodzików wystartowały 49 zawodniczki. Wygrała Laura Misiak z Górnika Radlin. Paulina Żabka z RMKS Rybnik zajęła 30 miejsce, Alicja Pukowiec Górnik Radlin (32 miejsce), Natasza Żemła Górnik Radlin (46 miejsce).

W niedzielę w rozgrywce zmierzą się chłopcy.