TS ROW Rybnik / Tomek Kieczka.

TS ROW Rybnik w czołówce najlepiej szkolących klubów w Polsce! To także kolejny doskonały rok młodych zawodniczek TS ROW Rybnik.

Niedawno został opublikowany ranking Ministerstwa sportu, w którym wysokie miejsce zajęły zawodniczki TS ROW Rybnik.

Poprosiliśmy o komentarz prezesa klubu, Tomasza Kieczkę.

- Cieszę się, że po upływie 5 lat naszego istnienia idziemy wyznaczonym przez siebie szlakiem. Pierwsza drużyna awansowała do ekstraligi w oparciu o nasze wychowanki i dziewczęta grające u nas minimum 3 lata. Cieszą nas również asperkty wychowawcze, których efektem jest bardzo wysoka pozycja w klasyfikacjach szkoleniowych. Biorąc pod uwagę, że w Polsce istnieje około 300 klubów kobiecych, a w punktacjach ujęte są również kluby chłopięce, w których dziewczynki z grup mieszanych także punktują, nasze pozycje z ostatnich lat w ścisłej czołówce dają powody do sporego zadowolenia – powiedział Tomasz Kieczka, prezes TS ROW Rybnik.

Według Instytutu Sportu Młodzieżowego, który na zlecenie Ministerstwa Sportu przygotowuje specjalny raport, TS ROW Rybnik zajął siódme miejsce w Polsce.

Raport jest tworzony na podstawie punktacji, która jest odzwierciedleniem miejsc zespołów w poszczególnych grupach wiekowych: Młodzik, Trampkarz, Junior Młodszy i Junior. Najwyżej sklasyfikowane są te zespoły, które biorą udział w rywalizacji i zdobywają punkty rankingowe we wszystkich grupach wiekowych.

To kolejny doskonały rok młodych zawodniczek TS ROW Rybnik.W pierwszym pełnym roku szkolenia w 2017, młode piłkarki ROW-u zdobyły łącznie 16,12 pkt, co dało im 34 miejsce. W 2018 roku zdobyły już 59,87 pkt, uzyskując 10 miejsce. W ubiegłym roku ich łupem padło 92,07 pkt, dzięki czemu zajęły doskonałe 7 miejsce. W rankingu, Rybnik wyprzedził wiele ośrodków ekstraligowych oraz klubów ze Szkołami Mistrzostwa Sportowego. W zestawieniu brane są pod uwagę wyniki wszystkich klubów szkolących dziewczęta oraz klubów chłopięcych, gdzie w drużynach mieszanych występują dziewczęta.

W tym miesiącu TS ROW Rybnik obchodzi także swoje pięciolecie. Gratulujemy!